Kontakt:

Tomáš Nový
Smetanova 73
471 54, Cvikov

Mobil:604 400 003

e-mail:Novymerrimack@seznam.cz

copyright 2009 ã, www.merrimack.unas.cz
webmaster: Tomáš Nový
 
MERRIMACK KLUBUSS Arleig Burke - ddg 81
Měřítko:1:72
Popis stavby, fotky.
Stavba: Tomáš Nový
Výrobu trupu, jsem začal trochu novou technologií, kterou jsem měl doposavať pouze v hlavě, mohu pouze říci, že další modely, budu stavět přesně takto, jelikoš je to opravdu přesné a rychlé, špejle a žebra z překližky už je opravdu pro mě zařazeno mezi  dinosoury. Toto doporučuji každému!
Samotné žebra jsem vyrobil z materiálu jménem HEREX, jediný problém je, že tento materiál je drahý, tabule tohoto materiálu příjde i na 1500 Kč.
Ošem důvod, proč jsem toto použil je jednoduchý, je to pěnový materiál, velice dobře se lepí vteřinovím lepidlem, a dobře se vyřezává nožem, tedy žádná lupínková pilka a podobně.
Vyřízl jsem si z PSH desky palubu, na kterou jsem si nalepil vteřinový lepidlem Herex desky, mezi tyto desky, jsem pak vlepoval epoxidem polystyren, který jsem pak po vytvrdnutí opracoval podle žeber, které mám z HEREXU, to byl ten praví důvod, proč jsem herex použil, protože občas některé žebra nesouhlasí a je nutno je někde přibrousit a upravyt, to ovšem v případě překližky je problém, tento materiál se při opracovávání polystyrenu zachová, ale po důkladnějším broušení, lze herex též obrousit, tedy upravit plynulost trupu.
Na opracováný trup jsem pak začal laminovat, nejprve jsem použil trhací tkaninu, kterou při celkovém dokončení trupu, mohu strhnout, tedy budu mít z vnitřní strany trup hladký a nebude hrbolatý a ostrý od epoxidu a vzduchovích mezer, které se na polystyrenu zaplní epoxidem a jsou pak ostré. Tkanina mi tomuto zabrání, tedy trup je hladký a připravený k lepení přepážek a jiného vybavení.

Na trhací tkaninu jsem začal dále klasicky laminovat a to  s LG 385 a tkaninou 280g, myslím 4 vrstvy. Tento trup je určen nejprve na formu, kterou jsem se rozhodl vyrobit, tedy zde bude i pár fotek z výroby formy.
Počítadlo.cz
MENUTrup byl po dokončení vydlabán, tedy zbyla pouze krásná skořepina, poté jsem na hrany nalepil špejle 1x1cm pro zpevnění.
Nějak mi to nedalo a musel jsem model už namočit, zjistit stabilitu z které jsem měl trochu strach, ale mohu jen potvrdit, že model byl až překvapivě stabilní a plavoucí schopnosti měl opravdu dobré.
¬Zpět
Líbí se Vám naše stránky?
Vložte si náš odkaz do svých.